TÁMOP 3.1.7

tamop-317.jpg

ÖSSZEFOGLALÓ

TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0273.

„Határtalan ismeretszerzés – az egész életen át tartó tanulás megalapozása az IKT eszközeivel”

A projekt előélete:

A TÁMOP-3.2.2-08/A/2-2008-0006. számú pályázat keretében az Általános Iskola referencia intézményi előminősítésen vett részt. E pályázat része volt az Intézményi Fejlesztési Terv elkészítése, mely kötelező vállalásokat tartalmaz:

-          továbbképzéseken való részvételre,

-          szakértői, tanácsadói szolgáltatások igénybevételére, valamint

-          az intézmény belső szakmai közreműködőinek fejlesztési tevékenységeire.

2010. szeptember 30-án az intézmény megkapta az Előminősítési nyilatkozatot, mely szerint „Az infokommunikációs technológiák alkalmazásában példaértékű intézmény, referenciahely” referenciaterületen az előminősítésnek megfelel és a felkészülést megkezdheti.

Az előminősítés kapcsán két jó gyakorlattal rendelkezik az iskola, melyek a következők:

-          „IKT eszközök használata a matematika tantárgy oktatásában”

-          „Sightseeing tour in London – londoni városnézés (IKT eszközök használata az angol nyelv oktatásában)”

A most lezárásra kerülő TÁMOP-3.1.7-11/2-2011-0273. számú pályázatunkat 2011. szeptemberében adtuk be, azonban bizonyos részeket át kellett dolgozni, így a végleges pályázat 2012. februárjában került benyújtásra.

A Támogatói okirat aláírásának ideje: 2012. június 17.

A megítélt támogatás összege: 3.000.000,-Ft

A megvalósításra 2012. május 1. és 2012. december 31. között kerül sor.

A pályázó hivatalos képviselője: Fekete Miklós

Projektmenedzser: Daniné Groholy Gabriella

Pénzügyi vezető: Szalay Gyuláné

A projekt szakmai megvalósítása:

Az iskola pedagógusainak az Intézményi Fejlesztési Tervben meghatározott és vállalt képzéseken kellett részt venniük.

1.     A referencia-intézményi működéshez szükséges szervezeti, oktatásszervezési, szolgáltatásszervezési feltételrendszer kialakítása – Daniné Groholy Gabriella, Fekete Miklós

2.    Felkészítés a mentorálás mesterségére – Fekete Miklós

3.    Hálózati együttműködések, kapcsolatok – Daniné Groholy Gabriella, Petkó Andrea, Nemes Tamás

4.    PR-tevékenység és célirányos kommunikáció – Daniné Groholy Gabriella, Petkó Andrea, Nemes Tamás

5.    Informatikai ismeretek pedagógusoknak. Irodai szoftvercsomagok (Office) alkalmazása az oktatásban – a tantestület minden tagja.

A képzések lebonyolítója a Consilium-Tender Kft. volt.

Az intézmény belső szakmai közreműködőinek fejlesztési tevékenységei:

1.     A referencia-intézményi tevékenységet irányító és ellátó team kialakítása – szakmai közreműködő: Fekete Miklós

2.    A referencia-intézményként való működés belső szabályainak, működési rendjének kidolgozása – szakmai közreműködő: Daniné Groholy Gabriella

3.    Rendszeres szakmai nevelőtestületi műhelyek forgatókönyvének kidolgozása eljárásrend kidolgozása az intézmény jó gyakorlatainak átadására – szakmai közreműködő: Petkó Andrea

4.    Eljárásrend kidolgozása az intézmény jó gyakorlatainak átadására; értékelő lapok fejlesztése, kialakítása, illetve ezek visszacsatolási eljárásrendjének kidolgozása – szakmai közreműködő: Nemes Tamás.

A szakmai megvalósítás során a szakértői, tanácsadói tevékenységgel Iszák Tibor szakértő úr segítette munkánkat.

A projekt keretében lehetőségünk nyílt a referencia-intézményi szolgáltatások nyújtásához szükséges eszközök, valamint dokumentációs, irattározási, archiválási anyagok beszerzésére.

A nyilvánosság biztosítása érdekében eleget tettünk a jogszabályban előírt tájékoztatási kötelezettségeinknek.